Z jakich usług możemy skorzystać w ramach rehabilitacji domowej?

Rehabilitacja domowa to opcja, z której korzysta coraz większa liczba pacjentów. Przede wszystkim, unikają oni konieczności dojazdu do placówki medycznej, co jest również ułatwieniem dla osób najbliższych, którzy to często odpowiedzialni są za dowożenie pacjenta. Jedną z palcówek oferujących rehabilitację domową w Warszawie jest Medi Home Care. Z jakich usług możemy skorzystać w domu?

Działania rehabilitacyjne pourazowe

Rehabilitacja pourazowa to bardzo ważna część procesu leczenia osób po złamaniach kości, stłuczeniach mięśni, nederwaniu ścięgna czy innych urazach. Praca z fizjoterapeutą ma za zadanie przywrócić umiejętności utracone w wyniku urazu oraz zapobiegać skutkom ubocznym leczenia. Wskazania do tego typu rehabilitacji to m.in. zmiany entezopatyczne (np. łokieć tenisisty, kolano skoczka, ostroga piętowa), złamania i zwichnięcia, przebyte operacje, wypadki i kontuzje. Fizjoterapeuci z dojazdem do domu korzystają z metod takich jak terapia manualna, kinezyterapia, ćwiczenia indywidualne dobrane do potrzeb danego pacjenta.

Rehabilitacja neurologiczna

Z rehabilitacji neurologicznej korzystają pacjenci z deficytami neurologicznymi, z którymi mamy do czynienia np. po udarze mózgu. Ten rodzaj rehabilitacji wdrażany jest u osób z chorobą Parkinsona, z porażeniem mózgowym, porażeniem nerwu twarzowego, z dystrofiami mięśniowymi. Pacjenci wykonują ćwiczenia indywidualnie opracowane przez specjalistów i dopasowane do ich potrzeb i możliwości. Ich celem jest często koordynacja ruchowa, wzmocnienie mięśni, poprawa motoryki twarzy czy ust (w przypadku zaburzeń w zakresie aparatu mowy).

Rehabilitacja dla seniorów Warszawa

Schorzenia i dolegliwości to część życia wielu pacjentów w podeszłym wieku. Nierzadko ich aktywność fizyczna jest mocno ograniczona. Rehabilitacja dla seniorów ma zadanie przede wszystkim podnieść ich poziom sprawności, złagodzić dolegliwości i poprawić komfort życia. Prowadzona jest gdy występują trudności ruchowe, osteoporoza, choroby neurologiczne. Z tego rodzaju rehabilitacji korzystają osoby po operacjach chirurgicznych, po kontuzjach i urazach oraz ze zmianami zwyrodnieniowymi.

Rehabilitacja po endoprotezie biodra i kolana

Wielu pacjentów korzystających z pomocy fizjoterapeuty z dojazdem do domu to właśnie pacjenci po endoprotezoplastyce biodra czy kolana. W ich przypadku rehabilitacja jest kluczowa, jeśli pacjent ma wrócić do sprawności. Zastosowanie znajdują ćwiczenia przyczyniające się do odzyskania siły, wzmacniające mięśnie, rozluźnienie przykurczonych mięśni czy też poprawy zachowywania równowagi.

Co więcej, grono pacjentów korzystających z rehabilitacji domowej obejmuje też kobiety w ciąży, po cesarskim cięciu i po porodzie siłami natury.