Stymulatory tkankowe – czego dowiesz się na szkoleniu w Victoria Derm?

Szkolenie stymulatory tkankowe, jest jednym z wielu kursów medycyny estetycznej jakie znajdziemy w ofercie Victoria Derm w Warszawie. Stymulatory tkankowe stosowane są w zabiegach mających na celu rewitalizację skóry. Dzięki odpowiednio dobranym preparatom dochodzi do stymulacji kolagenu i elastyny. Skóra staje się bardziej jędrna i gęsta. Warto mieć to szkolenie w ofercie gabinetu kosmetycznego. Czego nauczysz się podczas kursu organizowanego w Victoria Derm w Warszawie?

 

Jakie stymulatory tkankowe omawiane są na szkoleniu?

Podczas szkolenia stymulatory tkankowe omawianych jest kilkanaście różnych produktów. Wśród nich znajdują się:

  • Nucleofill strong – biostymulator, który służy do odnowy i biorekonstrukcji skóry. Wykazuje działanie liftingujące, antyoksydacyjne oraz nawilżające. Stosowany jest m.in. w ramach profilaktyki anty-aging, w celu nawilżenia wiotkiej skóry, zmniejszenia widoczności zmarszczek
  • iLLUMA PN Booster – sprawdza się w przypadku każdego typu skóry, szczególnie tej dojrzałej. Preparat to doskonałe połączenie usieciowanego kwasu hialuronowego i polinukleotydów (DNA + RNA) zapewniające kompleksowe działanie.
  • PROFHILO – ma działanie odmładzające. W składzie znajdziemy Stabilizowane Kompleksy Hybdrydowe HA wpływające na regenerację skóry
  • hydroksyapatyt wapnia – wykazuje działanie nawilżające, biorewitalizujące oraz wypełniające
  • Sculptra – stymulujący do pracy kolagen, w rezultacie dochodzi do wypełnienia fałd oraz zmarszczek, zapewnia naturalne efekty wolumetryczne

Szkolenie stymulatory tkankowe – czego uczą się kursanci?

Poza zapoznaniem się z wieloma innowacyjnymi preparatami wykorzystywanymi podczas zabiegów i ich zastosowaniem, kursanci zdobędą cenne umiejętności umożliwiające im samodzielne wykonywanie zabiegów bazujących na wykorzystaniu stymulatorów tkankowych.

Uczestnicy szkolenia poznają zasady prowadzenia wywiadu z klientem, nauczą się jak należy przygotować do zabiegu klienta i stanowisko pracy. Poznają techniki iniekcji, wskazania i przeciwwskazania do zabiegu, możliwości łączenia z innymi zabiegami. Po ukończeniu kursu z pozytywnym wynikiem, będą potrafili samodzielnie dobrać stymulatory do potrzeb danej skóry.

To szkolenie, podobnie jak i inne prowadzone w Victoria Derm, realizowane jest przy wykorzystaniu wyłącznie atestowanych produktach. Po zakończeniu szkolenia, uczestnicy otrzymują certyfikaty w języku polskim i angielskim, jak również świadectwo MEN.

W Victoria Derm organizowane są również szkolenia kosmetyczne, kursy podologiczne, kursy medycyny estetycznej oraz inne interesujące szkolenia.