Rozwój osobisty

W ostatnich czasach jest to pojęcie modne, przewijające się w różnych kontekstach, na które spore grono osób reaguje już alergicznie. Czym jest rozwój osobisty? Przyjrzyjmy się bliżej temu, jak rozwój osobisty postrzega Kasia, założycielka Tropem Kobiety.

Rozwój osobisty

Rozwój to rozwijanie się i zdobywanie nowych umiejętności. Może odbywać się na różnych płaszczyznach. Może oznaczać zrozumienie swoich emocji, zwłaszcza jeśli nie zabrakło w naszym życiu trudnych doświadczeń i niewspierających wzorców w dzieciństwie komplikujących tworzenie szczęśliwych relacji w późniejszym życiu.

Rozwój to również odkrywanie własnych talentów i potencjału, który w nas drzemie. To odnajdywanie tego co nas w życiu uszczęśliwia.

Rozwój możemy rozpatrywać również w kontekście umiejętności pomocy sobie w sytuacji, gdy borykamy się chorobą czy poczuciem wypalenia. Ważne jest również nauczenie się radzenia sobie z lekiem skutecznie hamującym nas w życiu.

Dlaczego warto postawić na rozwój osobisty?

Jeśli spojrzymy na rozwój jak sposób i możliwość odnalezienia szczęścia i harmonii, to odpowiedź nasuwa się sama. Odpowiedzi są w nas, sztuką jest nauczenie się komunikowania ze sobą w szczery i otwarty sposób, co nie zawsze jest proste. Rozwój to praca nad sobą, która wiąże się z pewnym wysiłkiem i determinacją. Zamiast tłumić negatywne emocje, które w nas są warto się z nimi skonfrontować, przeżyć i zdobyć informacje o nas samych i potrzebach jakie mamy.

Rozwój to droga

Często rozwój osobisty postrzegany jest przez pryzmat osiągania celów, uzyskiwania określonych efektów końcowych takich jak najlepsza wersja nas. Według Kasi, która jest przewodniczką w rozwoju osobistym kobiet, rozwój to towarzyszenie sobie w ciągłej zmianie. Dla Kasi rozwój osobisty to droga przez życie, w której przykładamy wagę do samodoskonalenia się, rozwijania, poszerzania horyzontów. W trakcie tej drogi przybliżamy się do odkrycia potencjału i sensu naszego życia. W trakcie tej drogi wypracowujemy mechanizmy psychologiczne do przeprowadzania nas samych przez różne zmiany życiowe. Stąd nazwa przestrzeni, którą stworzyła Kasia – Tropem Kobiety.

Kasia zaprasza na warsztaty dla kobiet, na których dzieli się swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami.