Rozrzutniki jednoosiowe i dwuosiowe

W ofercie polskiego producenta maszyn rolniczych Roltrans znajdziemy zarówno rozrzutnik jednoosiowy jak i rozrzutnik dwuosiowy. Rozrzutnik z jedną osią N150/2 LEO doskonale sprawdzi się w gospodarstwie o niewielkim rozmiarze. Wybór rozrzutników dwuosiowych jest znacznie większy. Jednym z dostępnych modeli jest np. rozrzutnik N250/3 LEO.

Rozrzutnik jednoosiowy

Wyżej wymieniony N150/2 LEO to model, który idealnie nadaje się do pracy w niewielkich gospodarstwach. Ten wyjątkowo zwrotny rozrzutnik zda egzamin wszędzie tam, gdzie ważne jest szybkie manewrowanie sprzętem. Warto podkreślić, że N150/2 LEO radzi sobie doskonale nawet przy pełnym obciążeniu. Rozrzutnik posiada ocynkowane burty. Przed malowaniem powierzchnia komponentów jest śrutowana. Dzięki temu, powierzchnia jest dobrze zabezpieczona przed korozją.

Rozrzutniki dwuosiowe

Rozrzutniki obornika dwuosiowe różnią się ładownością. W ofercie Roltrans dostępne są maszyny o ładowności 6,8, 10 oraz 14 ton, dzięki temu każdy właściciel gospodarstwa rolnego bez trudu dobierze model idealnie wpasowujący się w jego potrzeby.

Rozrzutnik obornika 6 ton

Rozrzutnik N250/3 LEO to maszyna, która będzie dobrym wyborem w przypadku małych i średnich gospodarstw. Ten model cechuje lekkość i zwrotność. Dwubębnowy adapter kolcowy sprawia, że obornik jest idealnie roztrząsany. Sprzęt może być wykorzystywany nie tylko do roztrząsania obornika, ale również torfu czy też kompostu. Bez względu na rodzaj nawozów, są one rozprowadzane niezwykle precyzyjnie.

Rozrzutnik obornika 8 ton

Przykładem rozrzutnika o ładowności 8 ton jest rozrzutnik obornika N250/4 LEO. Przeznaczony jest on do pracy na roli w gospodarstwach małych i średnich. Dynamiczne wyważenie bębnów sprawia, że drgania podczas pracy są niemal nieodczuwalne. W rezultacie, materiał jest rozrzucany równomiernie, na szerokość skrzyni ładunkowej. W tym modelu znajdziemy zawieszenie typu tandem. Przekłada się ono na stabilność pracy maszyny, która pracuje bez zarzutu nawet na trudnym terenie.

Rozrzutnik obornika 10 ton

Przykładem rozrzutnika o ładowności 10 ton jest rozrzutnik N250S/5 HELIOS. To jeden z największych rozrzutników dostępnych w ofercie Roltrans. Sprawdzi się w pracy w średnim i dużym gospodarstwie. Jego skorupowa konstrukcja zbudowana jest  profili stalowych i blach. Gwarantuje ona wysoką trwałość i szczelność skrzyni ładunkowej. Model posiada czterobębnowy, pionowy adapter. Precyzyjnie rozrzuca obornik i inne nawozy takie jak wapno, nawozu półpłynne, torf czy kompost.

Rozrzutnik 14 ton

Przykładem rozrzutnika o ładowności 10 ton jest rozrzutnik N250S/6 BIZON. Sprawdza się w przypadku dużych i bardzo dużych gospodarstw. Skrzynia jest bardzo pojemna (ma objętość 12m3). Trwałość i szczelność zawdzięcza ona skorupowej konstrukcji.