Rozrzutniki a homologacja

W 2023 roku rozrzutniki dwuosiowe Roltrans zdobyły homologację europejską. Przyznanie homologacji stanowi potwierdzenie jakości bezpieczeństwa produktów. Homologacja to formalne potwierdzenie, że rozrzutniki spełniają wymagania z zakresu jakości i bezpieczeństwa. Klienci mogą również mieć pewność, że korzystają z produktów najwyższej jakości. Roltrans podejmuje również działania w kierunku uzyskania homologacji także na rozrzutniki jednoosiowe.

Roltrans – jakie są zalety posiadania homologacji?

Homologacja potwierdza, że rozrzutniki obornika spełniają określone normy bezpieczeństwa oraz jakości. Rolnicy korzystający z maszyn mogą mieć pewność, że inwestują w produkty, które poddane zostały rygorystycznym testom i spełniają standardy.

Obecnie w Polsce homologacja nie jest obowiązkowa na rozrzutniki, może się to jednak zmienić. Klienci Roltrans będą mogli zarejestrować zakupiony rozrzutnik obornika i legalnie poruszać się nią po drogach publicznych. Jest to szczególnie istotne dla rolnika, który musi przemierzać większe dystanse między polami. Dzięki homologacji rolnicy stają się bardziej mobilni a maszyny wszechstronne w zastosowaniu.