Roof Protector i systemy alarmowe

Monitorowanie wilgotności dachu to czynność, która nie powinna być zaniedbywana, a Roof Protector to najbardziej nowoczesny system, który nam to umożliwi. Jest to zarazem prosta i skuteczna metoda, która pozwala na identyfikowanie wilgoci w konstrukcjach dachowych. Dzięki temu możemy przystąpić do szybkiego działania. Roof Protector pozwala nam zapobiegać kosztownym uszkodzeniom pokrycia dachowego.

Roof Protector – zasada działania

Wskaźniki wilgoci poszycia dachowego zostają rozmieszczone w regularnych odstępach na całej powierzchni dachu. Mierzą one wilgoć, wodę oraz parę wodną zalegającą w stropie w przypadku szkodzenia. Rejestrator utrwala wyniki monitorowania w dowolnej chwili możemy wykonać odczyt pomiarów.

Urządzenie może być zamontowane w dachu, aby udokumentować dobrze przeprowadzoną naprawę. System wpływa korzystnie na wartość nieruchomości i jej bezpieczeństwo. System możemy połączyć ze wszystkimi dostępnymi warstwami dachu. Cechuje go także zgodność z dodatkowym środkiem jaki przewidziany jest w normie B3691 regulującym monitorowanie polskich dachów kategorii użytkowania 3.

System alarmowy śniegu i zalania

Systemy alarmowe śniegu i zalania SAS-307  stanowią zaawansowane systemy wczesnego ostrzegania oraz monitorowania bieżącego obciążenia dachu. Pozwala on on zarejestrowanie obciążeń dachu spowodowanych przez topniejący śnieg lub wodę deszczową na dachu płaskim. W przypadku wykrycia wartości krytycznych  uruchamia się alarm.

Montaż systemu pomiarowego nie jest skomplikowany co jest kolejną zaletą tego rozwiązania. Stacje pomiarowe podłączone są do centralnej elektroniki sterującej przy pomocy wtykowych kabli połączeniowych.

W celu zwiększenia bezpieczeństwa instalowane są 3 stacje pomiarowe. Zlokalizowane są one w różnych punktach na powierzchni dachu. Pojawiają się wizualne albo akustyczne komunikaty alarmowe, komunikaty od przeciążeniu bądź też alarmy przy wykorzystaniu systemów online i telefonicznych. Istotnym elementem jest właściwa instalacja i regularna konserwacja zainstalowanych systemów alarmowych.

Całoroczna opieka nad dachem

Roof Management oferuje usługę sprawowania opieki nad dachem, która niezależnie od pory roku i panujących warunków atmosferycznych szybko wykryje wszelkie obciążenia i nieprawidłowości w zakresie powierzchni i stanu dachów płaskich.

Badanie szczelności dachów płaskich oraz osuszanie dachów płaskich to również część oferty Roof Management dostępnej na terenie całej Polski.