Promienniki gazowe w ogrzewaniu hal

Ogrzewanie promiennikowe zaliczane jest do najbardziej efektywnych rozwiązań grzewczych w przypadku obiektów logistycznych i magazynowych. Jak działają promienniki gazowe?

Promiennik gazowy – działanie

Spalanie gazu w rurze promieniującej (promienniki gazowe rurowe ) lub na powierzchni płyty ceramicznej ( promienniki gazowe ceramiczne) generuje energię cieplną, która emituje fale elektromagnetyczne. Gdy fale padają na różnego typu obiekty powodują odczucie ciepła, odbijają się i wtórnie ogrzewają powietrze. Systemy grzewcze bazujące na ogrzewaniu podczerwienią cechuje niewielka bezwładność i znikomy hałas. Dużym plusem jest to, że wydzielanie stref grzewczych możliwe jest do uzyskania w bardzo prosty sposób.

Urządzenie, które działają w oparciu o ogrzewanie podczerwienią sprawdzają się nawet w obiektach, których wysokość sięga kilkunastu metrów. Wykorzystanie tego rozwiązania w obiektach średnio i wielkokubaturowych pozwala na łatwe wydzielenie stref grzewczych, bez konieczności stawiania przegród budowlanych. Urządzenia znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie tradycyjne lud nadmuchowe ogrzewanie nie stanowi efektywnego i opłacalnego rozwiązania.

Promienniki gazowe firmy Systema Polska

Firma Systema Polska jest liderem w zakresie rozwiązań grzewczo-wentylacyjnych dla przemysłu. W jej ofercie znajdują się promienniki gazowe dwururowe INFRA BU i INFRA BUAL, a także promienniki gazowe jednorurowe NFRA BM i INFRA BMAL.

W przypadku promienników gazowych INFRA BU palnik i wentylator umieszczone są po jednej stronie i łączy je rura, która jest emiterem. W zależności od zastosowanego materiału promienniki gazowe możemy podzielić na: dwururowe promienniki gazowe INFRA BU (gdzie ekran wykonany jest z INOX) oraz dwururowe promienniki gazowe INFRA BUAL (gdzie ekran wykonany jest z Alucynku). Inżektorowy palnik sterowany jest jedno- lub dwustopniowo.

Firma Systema Polska może dostarczyć kompletny system grzewczy, w skład którego oprócz samych promienników wchodzą również systemy kominowe wyrzutu spalin i powietrza oraz akcesoria do montażu. W ofercie firmy znajdą Państwo także sterowniki analogowe oraz cyfrowe z możliwością podłączenia do ModBus-u. Dostępne promienniki podczerwieni mieszczą się w zakresie mocy od 16 kW do 60 kW oraz długości mieszczącej się w przedziale 3,5 do 15,4 metra. Różnią się one konstrukcją oraz materiałem wykonania ekranów.

Systema ma w ofercie również nagrzewnice gazowe i wiele innych urządzeń znajdujących zastosowanie w obszarze HVAC.