Piękne rzęsy i brwi – co robić, aby je mieć?

Rzęsy i brwi są istotnym elementem naszego wyglądu. Pielęgnowanie ich we właściwy sposób pozwala nam cieszyć się zdrową i pięknie zarysowaną oprawą oczu. Jeśli zależy nam na tym, aby nasze rzęsy i brwi prezentowały się jak najlepiej, należy pamiętać o systematyczności podejmowanych działań.

Piękne rzęsy – co możemy zrobić?

Przede wszystkim warto pamiętać, aby pozwolić naszym rzęsom odpoczywać od tuszu do rzęs. Jest to produkt, który może podrażniać delikatną skórę wokół oczu i wysuszać rzęsy. Jeśli jednak jesteś jego zwolenniczką upewnij się, że nakładasz go delikatnie. Zbyt mocne szczotkowanie może przyczynić się do wypadania rzęs.

Ważne także jest, by regularnie oczyszczać rzęsy i usuwać z nich pozostałości makijażu. Możemy w tym celu korzystać ze specjalnych olejków do demakijażu. Produkty te są delikatne dla naszej skóry i nie uszkadzają rzęs. Nie zapominajmy również o codziennym nawilżaniu rzęs i wrażliwych okolic oczu. Można sięgać po lekkie kremy, balsamy i olejki.  Zapobiegają one wysuszeniu rzęs i zapewniają im zdrowy wygląd.

Nie każdy pamięta o tym, że rzęsy potrzebują także właściwej diety. W diecie powinny znaleźć się produkty bogate w witaminy i minerały, które pomogą nam zadbać również o zdrowe i lśniące rzęsy.

Specjalne serum lub olejek do rzęs mogą okazać się pomocne w zapobieganiu wypadania rzęs. Bez trudu znajdziemy je w sklepach i aptekach. Stosowanie takich preparatów wspomaga wzrost i wzmacnia rzęsy. Chroni je także przed uszkodzeniami.

Jak należy dbać o brwi?

Pamiętajmy o regularnym usuwaniu nadmiarowych włosków. Wyrównane brwi sprawią, że łuk będzie dobrze się prezentował. Jeśli nie potrafisz tego robić samodzielnie możesz skorzystać z usług profesjonalnego zabiegu regulacji brwi. W celu zapewnienia długotrwałego efektu ważne jest, aby każdego dnia używać odpowiedniego kremu do brwi. Krem ten powinien zawierać składniki, takie jak wosk pszczeli, olej arganowy, masło shea, aloes, witaminę E i kompleks witamin B. Wpłyną one korzystnie na brwi i sprawią, że będą jędrne i gładkie.

Regularne używanie szczoteczki do brwi jest ważne z punktu widzenia ich zdrowia i wyglądu. Szczoteczka do brwi jest idealnym narzędziem do usuwania zanieczyszczeń i nadmiaru produktu do stylizacji brwi. Do wyczesywania brwi możemy wykorzystać również szczoteczkę do rzęs lub miękką szczoteczkę do włosów.

W celu zapewnienia optymalnego wyglądu brwi możesz również skorzystać z profesjonalnych usług, takich jak henna brwi. Ten zabieg pozwala uzyskać naturalny wygląd i głębszy kolor brwi.

Pamiętajmy, że dbanie o rzęsy i brwi wymaga od nas cierpliwości i systematyczności. Podobnie jak dbanie o cerę i usta.