Ogrzewanie – oszczędzaj z pompą ciepła!

Ogrzewanie domu przy pomocy kotłów olejowych, gazowych czy też ogrzewania elektrycznego staje się coraz bardziej kosztownym rozwiązaniem grzewczym. Dużym zainteresowaniem cieszą się z kolei pompy ciepła. Koszt nie jest zbyt niski, jednak szybko się zwraca. Pompa ciepła pobiera nawet 80% energii z powietrza, nie trzeba zatem przekonywać nikogo do wpływu jaki to ma na wysokość rachunków właścicieli nieruchomości.

Pompa ciepła – korzyści

Jak już wspomnieliśmy, jedną z najbardziej istotnych dla wielu osób korzyści związanych z instalacją pompy ciepła są oszczędności. Pompy ciepła to nie tylko energooszczędne rozwiązanie. Stanowią one również ekologiczny sposób na ogrzewanie domu. Nie produkują one dymu ani substancji szkodliwych, a tym samym nie mają negatywnego wpływu na powietrze.

W domach najczęściej instalowane są pompy ciepła powietrzne – woda przeznaczone do ogrzewania wody i pomieszczeń. Wykorzystują one zasady termodynamiki w celu kontrolowania przepływu temperaturowego  między wyjściem wewnętrznym i zewnętrznym.

Ile kosztuje pompa ciepła z montażem?

Cena samego urządzenia jest zależna od kilku czynników, takich jak marka, rodzaj urządzenia jaki zdecydujemy się zamontować w naszym domu. Wpływ na koszt będzie miała również powierzchnia ogrzewanego budynku, jak również typ budownictwa (nowe lub stare). Pamiętajmy, że możemy otrzymać dofinansowanie do tego zakupu. Przykładowo, nowy dom jednorodzinny o powierzchni poniżej 300 m2 wiąże się z kosztem w granicach 35 000 – 50 000 zł (jest to cena pompy ciepła z montażem).

Tomala Instalacje – pompy ciepła Opole

Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem pompy ciepła do swojego domu i mieszkasz na terenie województwa opolskiego, oferta firmy Tomala Instalacje skierowana jest również do Ciebie. Wybór firmy to jednocześnie wybór kompleksowego rozwiązania. Specjaliści przygotują wycenę, zamontują urządzenie w Twoim domu, zajmą się również późniejszym serwisowaniem sprzętu. Montaż przebiega sprawnie (czas jaki będzie potrzebny specjalistom to 3 dni) przy wykorzystaniu wysokiej jakości materiałów i komponentów. W ofercie firmy znajdują się pompy ciepła Panasonic. Warto podkreślić, że firma Tomala Inwestycje to akredytowany instalator pomp powietrze woda Panasonic. W rezultacie, klienci uzyskują przedłużoną, 5-letnią gwarancję na instalowane przez pracowników pompy.