O czym pamiętać urządzając małe mieszkanie?

Małe mieszkanie, czyli nie przekraczające zwykle 45 m2, to rozwiązanie wybierane przez wiele osób. Niewielkie nieruchomości cieszą się dużym zainteresowaniem kupujących z wielu powodów. Atrakcyjna cena to oczywiście jeden z nich. Ofert jest sporo, więc kupujący mają w czym wybierać. Zanim przystąpimy do urządzania własnego lokum warto pamiętać o kilku wyzwaniach, które przed nami stoją. Przestrzeń jest niewielka, a Ty chcesz stworzyć przytulną i funkcjonalną przestrzeń do życia? Podpowiadamy o czym warto wiedzieć i pamiętać!

Małe mieszkanie – jak zaaranżować dostępną przestrzeń?

Funkcjonalność i wielofunkcyjność to cechy pożądane nie tylko w przypadku małych nieruchomości. W mieszkaniu odpoczywamy, gotujemy, pracujemy, przyjmujemy gości…Warto uwzględnić różne funkcje jakie pełni domowa przestrzeń i zadbać o wygląd oraz wygodę.

Prezentujemy kilka zasad, którymi warto się kierować urządzając małe mieszkanie, takie jak np. kawalerka.

  • Podział przestrzeni – element pionowy w postaci drzwi przesuwnych schowanych w ścianie lub kotar pozwoli Ci zmieniać przestrzeń i udostępniać określoną jej część w zależności od potrzeb i sytuacji. Na stale przedzielimy przestrzeń np. przy pomocy wielofunkcyjnego regału z książkami. Elastycznym rozwiązaniem będzie z kolei parawan, który z łatwością możemy przesunąć.
  • Meble wielofunkcyjne – nieocenione w aranżowaniu małych mieszkań; nie wahaj się umieścić w mieszkaniu łóżka piętrowego z miejscem pod nim wykorzystanym do pracy lub nauki, stolika z szufladami czy też wielofunkcyjnego narożnika
  • oświetlenie – punkty świetlne rozmieszczone w przemyślany sposób pomogą nam odpowiednio doświetlić i zaprezentować przestrzeń. Przy pomocy oświetlenia możemy optycznie powiększyć nieruchomość o ograniczonym metrażu. Pamiętajmy, że oświetlenie skierowane w stronę sufitu pozwoli nam uzyskać taki właśnie efekt. Odpowiednie rozmieszczenie punktów świetlnych pozwoli na zaspokojenie różnych potrzeb mieszkańców i umożliwi stworzenie klimatu.

Mieszkania na sprzedaż Warszawa

Mieszkania o różnym metrażu dostępne są w ofercie agencji nieruchomości Magnum Real Estate. Jeśli interesuje Cię dom czy też mieszkanie na sprzedaż Ochota, mieszkanie na sprzedaż Bemowo lub mieszkanie na sprzedaż Mokotów – warto zapoznać się z ofertą biura nieruchomości. Dostępne są również nieruchomości w innych lokalizacjach w Warszawie i nie tylko! Magnum Real Estate oferuje również nieruchomości, w tym mieszkania na wynajem. Szczegóły dostępne są na stronie agencji.