Na czym polega rehabilitacja?

Rehabilitacja obejmuje szereg działań nakierowanych na przywrócenie sprawności fizycznej lub psychicznej danej osoby w możliwym do uzyskania zakresie. Bonifraterskie Centrum Medyczne oferuje pacjentom usługi rehabilitacyjne w kilku miastach.

Rehabilitacja Warszawa

Fizjoterapeuci oferują pomoc pacjentom zmagającym się z wieloma dolegliwościami, m.in. zespołami bólowymi kręgosłupa i dysfunkcjami neurologicznymi. Z usług placówki mogą korzystać osoby wymagające rehabilitacji pourazowej i rehabilitacji pozabiegowej. Tu leczone są choroby zwyrodnieniowe i wdrażana jest profilaktyka stanów przeciążeniowych.

Z jakich metod terapeutycznych korzystają specjaliści?

Kadra korzysta z metod takich jak PNF i terapia manualna – czym charakteryzują się te metody?

Metoda PNF, czyli Proprioceptywne Nerwowo-Mięśniowe Torowanie, to kompleksowa metoda, która umożliwia pobudzanie potencjału czynnościowego i nerwowego. Dzięki tej holistycznej metodzie możemy poprawić funkcjonowanie naszego organizmu, nie tylko danej części ciała. PNF to efektywna terapia, która działa w oparciu o bezbolesną dla pacjenta pracę.

Terapia manualna stosowana jest w leczeniu odwracalnych zaburzeń funkcjonalnych. Zazwyczaj zaburzenia czynnościowe są źródłem dolegliwości bólowych odczuwanych przez pacjentów. Postawienie wczesnej diagnozy i szybkie wdrożenie leczenia mogą skutkować złagodzeniem bólu lub nawet jego całkowitą eliminacja.

Neuromobilizacje to rodzaj terapii manualnej. W trakcie terapii oddziałujemy bezpośrednio na układ nerwowy wykonując mobilizowanie nerwu. Celem jest usprawnienie elastyczności oraz ruchomości nerwu. Mobilizowana jest zakłócona pobudliwość. W efekcie, usprawnione zostają procesy naprawcze. Efekty zwykle odczuwalne są natychmiast i są trwałe.

Metoda stosowana jest najczęściej w:

  • ostrych stanach zapalnych
  • normalizacji napięć mięśniowych
  • likwidowaniu dolegliwości bólowych

Rehabilitacja i nie tylko…

Bonifraterskie Centrum Medyczne ma w swojej ofercie znacznie więcej niż rehabilitację. Prowadzi szpitale, przychodnie specjalistyczne i POZ, oraz hospicja (hospicjum Katowice, hospicjum Łódź, hospicjum Wrocław) i oddziały medycyny paliatywnej.

Artykuł sponsorowany