Mały salon – jak go zaaranżować?

Funkcjonalne mieszkanie to efekt podjęcia wielu przemyślanych decyzji. Mały salon również może być funkcjonalny i stanowić przestrzeń z charakterem, w której każdy z domowników będzie czuł się dobrze. Zapoznaj się z naszymi wskazówkami dotyczącymi wyboru oświetlenia, mebli i kolorystyki a następnie stwórz salon, w którym będziesz z przyjemnością przebywał!

Wybierz szerokie deski podłogowe

Jeśli urządzasz mieszkanie w stanie deweloperskim, dom lub planujesz gruntowny remont, koniecznie weź pod uwagę szerokość desek, które będą tworzyły podstawę pomieszczenia. W przypadku niewielkich pomieszczeń idealnie sprawdzą się masywne deski.

Powieś obrazy nad sofą

Stwórz centralny punkt na ścianie mieszczącej się za kanapą w salonie. Opraw ulubione zdjęcia lub obrazy i stwórz tło, które nada całemu pomieszczeniu charakter.

Wybierz sofę i fotel na nóżkach

Jeśli w Twoim salonie zagości sofa czy też sofa i fotel na nóżkach pomoże Ci to stworzyć wrażenie światła i przestrzeni. Gdy widoczna jest większa część podłogi, pomieszczenie optycznie sprawia wrażenie większego. Na rynku znajdziemy wiele eleganckich sof na stylowych drewnianych nogach, podobnie jak mebli, szafek czy kredensów. Nie stron od tego typu mebli, jeśli chcesz, aby Twój mały salon wydawał się większy.

Mały salon – sięgnij po neutralne odcienie

Neutralne odcienie sprawią, że mały salon będzie sprawiał wrażenie większego. Jasne dywany, ściany i meble stanowią świetny sposób na stworzenie jasnej i przestronnej przestrzeni, niezależnie od wielkości danego pomieszczenia.

Wybierz regał drabinkowy

Zwłaszcza w sytuacji, gdy przestrzeń na przechowywanie różnych drobnych przedmiotów jest ograniczona, sięgnij po regał drabinkowy i wykorzystać wysokość pomieszczenia. Unikaj z kolei zajmowania zbyt dużej powierzchni podłogi. Książki, wazony, doniczki, ramki ze zdjęciami – jest wiele ozdób i przedmiotów, które będą pięknie się prezentowały na regale.

Zawieś na ścianie lustro

Nie jest to nic szczególnie odkrywczego, ale sprawdza się doskonale w niewielkich przestrzeniach. Wieszając w niewielkim salonie lustro natychmiast uzyskasz wrażenie przestrzeni oraz ciekawą ozdobę, jeśli umiejętnie wybierzesz lustro i wkomponujesz je w już stworzoną aranżację. Możesz powiesić w salonie duże lustro, które zakryje całą ścianę.

Wybierz sofę w neutralnym kolorze

Sofa w neutralnym kolorze pomoże Ci rozjaśnić przestrzeń. Chociaż kolor może być stonowany, nie oznacza to, że musisz rezygnować z pięknych detali, takich jak guziki, żłobienia czy zaokrąglenia. Dodaj do tego poduszki i koce w odważniejszych odcieniach i z ciekawymi wzorami.