Magnes na lodówkę – czy to dobra forma reklamy?

Magnes na lodówkę to tylko jedna z wielu form reklamy i miejsc, w których może ją zobaczyć. Zważywszy na stałą obecność w domowej przestrzeni, lodówka może okazać się całkiem dobrym miejscem na umieszczenie reklamy. Folia magnetyczna może okazać się naszym sprzymierzeńcem w wykorzystaniu miejsc takich jak właśnie lodówka. Czym jest folia magnetyczna? Jak możemy ją stosować oraz łączyć z innymi mediami?

Magnes na lodówkę – jaki wybrać?

Podstawowy podział magnesów przedstawia się następująco:

  • folie magnetyczne do zadruku
  • podkłady magnetyczne
  • folie ferro.

Najprostsza forma to podkład magnetyczny, który działa jak typowy magnes i przywiera do metalowej powierzchni. Nie posiada ona warstwy klejącej, w rezultacie nie niszczy powierzchni, nie pozostawia śladów. Bez trudu możemy usunąć aplikację, jeśli zajdzie taka potrzeba. Magnesy na lodówkę mają różne grubości (30 µm – 150 µm). Standardowa folia monomerowa z nadrukowaną grafiką może być łączona z podkładem magnetycznym o właściwej grubości. Gdy zestaw wzbogaci folia suchościelna, otrzymamy tablicę do pisania jak również tablicę magnetyczną.

Folie magnetyczne do zadruku i folie ferro to już materiały dedykowane do druku przy wykorzystaniu różnych technologii (druku pigmentowego, laserowego). Różnica tkwi w rodzaju podkładu oraz jego właściwościach magnetycznych.

Folia magnetyczna do zadruku

Stanowi ona połączenie tworzywa sztucznego PET bądź też PVC z powłoką magnetyczną, która przystosowana jest do druku UV, ekosolwentowego oraz lateksowego. Działanie jest zbliżone to tego jakie zachodzi w przypadku podkładów magnetycznych w kontakcie z metalowymi powierzchniami. Folie magnetyczne nie są trudne w montażu i usuwaniu. One również nie pozostawiają brzydkich śladów.

Folia ferro

Folia ferro, znana również jak „papier stalowy”, stanowi połączenie warstwy PET bądź też PP z opiłkami żelaza. Dzięki temu, może ona się przyklejać do różnego typu powierzchni magnetycznych, chociaż nie jest magnesem. Folia jest elastyczna i trwała. Świetnie sprawdza się w funkcji wymiennych grafik czasowych, które mają być ponownie wykorzystane. Sprawdzają się w przypadku większości rodzajów druku. Aplikacja jest bezproblemowa.

Magnesy to grupa materiałów do druku, którą możemy uznać za wszechstronną i łatwą w użyciu. Dzięki nim możemy tworzyć kreatywne reklamy obecne później w naszej bezpośredniej przestrzeni, tak jak ma to miejsce w przypadku magnesów na lodówkę.

Folie magnetyczne, podobnie jak wiele innych podłoży do druku takich jak folia polimerowa, folia samochodowa, folia okienna czy laminaty, znajdziemy na stronie mediadodruku.pl.