Kupujesz biżuterię? Dowiedz się na co warto zwrócić uwagę

Kupujemy biżuterię z różnych powodów, na różne okazje – a nawet bez nich, dla siebie, dla innych. Zakup biżuterii bez względu na okoliczności mu towarzyszące wymaga rozważenia kilku kwestii zanim dokonamy finalnego wyboru. Poniżej prezentujemy kilka z nich.

Dowiedz się więcej o kamieniach szlachetnych

Jeśli kupujesz biżuterię z kamieniami szlachetnymi po raz pierwszy warto nabyć chociażby podstawową wiedzę na ich temat. Podejdźmy to tej kwestii podobnie jak do zakupu innego wartościowego przedmiotu jak na przykład aparatu fotograficznego czy samochodu. Nie są to towary, które nabywamy bez zgłębienia tematu.

Dobierzmy biżuterię do osobowości i preferencji

Niezależnie od tego czy poszukujemy prezentu z okazji komunii, chrztu czy zaręczyn najważniejsze jest dobranie produktu, który dana osoba pokocha i która będzie pasowała do jego stylu i osobowości. Dzięki temu, biżuteria przez długi czas będzie przynosiła maksimum radości.

Kupujesz pierścionek zaręczynowy? Nie zgaduj jaki rozmiar będzie właściwy

Jeśli kupujesz pierścionek warto zorientować się jaki rozmiar będzie właściwy. Na szczęście jest kilka prostych sposobów na poznanie rozmiaru palca wybranki. Jednym z nich jest dokonanie pomiaru u jubilera, który dzięki specjalistycznym przyrządom precyzyjnie określi rozmiar. Możesz również zmierzyć rozmiar pierścionka w domu. Przydatna w tym celu okaże się zwykła nitka, którą opleć palec w najszerszym miejscu, oznacz punkt, w którym oplata ona palec i dokładnie zmierz otrzymany odcinek. Innym sposobem jest skorzystanie z obrączek miarowych. Obrączki miarowe to przyrząd składający się z szeregu obrączek w różnych rozmiarach. Mając go do dyspozycji możemy zmierzyć rozmiar palca o różnych porach dnia.

Unikaj zakupu biżuterii z domieszką niklu

Wiele osób jest uczulona na ten metal, rozsądne zatem będzie unikanie wyrobów z ich dodatkiem. Jeśli nie masz pewności, upewnij się u jubilera czy wybrany przez Ciebie produkt oby na pewno nie zawiera w składzie niklu.

Zakup biżuterii a próby złota

Każdy wyrób powinien mieć określoną próbę. Ogólnie mówiąc próba złota oznacza określenie stosunku masy czystego złota w stopie metalu, potocznie nazywanego złotem.

Porównuj ceny w różnych sklepach

Nie kupuj pierwszego pierścionka, naszyjnika czy bransoletki, który wpadnie Ci w oko. Dobrym pomysłem będzie porównanie cen u kilku jubilerów. Na przykład często możesz znaleźć bardziej atrakcyjną ofertę cenową w internetowych sklepach z biżuterią, które nie mają takich samych kosztów ogólnych jak sklepy fizycznie działające w jakiejś lokalizacji.

Zakup biżuterii – znajdź dobrego jubilera

Dobry sprzedawca będzie pomocny i chętnie udzieli odpowiedzi na wszelkie pytania bez względu na ich liczbę. Jedną z najcenniejszych wartości dla jubilera jest zaufanie klientów, które poza wysoką jakością wyrobów może zdobyć właśnie dzięki dobrej relacji jaką z nimi nawiązuje.