Kobido – jakich efektów możesz się spodziewać po tym masażu?

Kobido to technika masażu znana w Japonii od tysięcy już lat. Jednakże w Europie cieszy się popularnością dopiero od niedawna. Z masaży korzystają kobiety i mężczyźni, jednak to te pierwsze szczególnie doceniają efekty Kobido. Dlaczego?

Czym jest masaż Kobido?

Masaż Kobido to silny masaż twarzy, w którym zastosowanie znajdują określone ruchy i techniki. Znajdziemy zatem w nim elementy znane z masażu powięziowego czy tez akupresury. Ruchy masażysty są przemyślane i występują w określonej sekwencji. Masaż jest wymagający, wykonywany w określonej pozycji – za leżącym pacjentem. Z tego też względu, jego samodzielne prawidłowe wykonanie jest praktycznie niemożliwe. Niegdyś dostępny był tylko i wyłącznie dla członków rodziny cesarskiej w starożytnej Japonii. Dziś oferuje go wiele gabinetów masaży i spa. Istotne jest, aby masaż wykonywał specjalista.

Jak długo trwa i na czym polega Kobido?

Masaż trwa zwykle 60 bądź też 90 minut i obejmuje ruchy takie jak naciskanie, rozciąganie czy pocieranie. Są one wykonywane w zróżnicowanym tempie. Zanim masaż przejdzie w intensywną fazę, pacjent wprowadzany jest w stan relaksu. Szybkie i mocne ruchy nie zawsze są komfortowe, liczy się jednak ich skuteczność. Poprzez zdecydowany nacisk Kobido oddziałuje korzystnie na tkanki, nerwy i mięśnie twarzy. Klientki doceniają fakt, że pierwsze efekty widoczne są już po pierwszej sesji.

Jakich efektów możemy oczekiwać?

Efekty jakie zauważają klientki i takie, które potwierdzają badania to m.in.:

  • uniesienie owalu twarzy
  • mniejsze napięcie mięśni mimicznych
  • lepsza jakość oraz napięcie skóry
  • korekta „kurzych łapek”
  • lepszy metabolizm komórkowy
  • zmniejszenie „zmarszczek palacza”
  • redukcja opuchlizny pod oczami oraz w obrębie twarzy
  • odprężenie
  • zmniejszenie sztywności karku
  • zniwelowanie bólów głowy

Czy wystarczy jeden masaż?

Chociaż efekty są widoczne już po pierwszej sesji jest ona zdecydowanie nie wystarczająca. Podczas pierwszego zabiegu oceniana jest skóra pacjentki. Wówczas specjalista określa ile zabiegów jest zalecanych w danym przypadku. Standardowo zalecany jest cykl 12 masaży z częstotliwością 2 w tygodniu. Warto również zdecydować się na zabiegi przypominające, dzięki nim podtrzymamy uzyskane efekty. Nie zapominajmy o piciu większej niż zwykle ilości wody mineralnej, zarówno podczas serii zasadniczej jak i masaży przypominających.

Masaż Kobido wykonywany jest w wielu placówkach, dostępny jest także w Centrum Kompleksowej Rehabilitacji w Konstancinie. Masaż leczniczy, masaż pneumatyczny czy też masaż suchy na łóżku wodnym to inne masaże, z których mogą skorzystać klienci. CKR to placówka medyczna, która specjalizuje się w rehabilitacji osób cierpiących na schorzenia narządu ruchu. Oferuje fizykoterapię (magnetoterapię, laseroterapię, krioterapię i wiele innych zabiegów), konsultacje specjalistyczne, uroginekologię.