Czym jest frezowanie?

Frezowanie to jeden ze sposobów obróbki skrawaniem. Polega on na oddzieleniu warstwy metalu przy wykorzystaniu frezarki. Usługi frezowania CNC to część oferty firmy ZMZ. Park maszynowy jaki mają do dyspozycji pracownicy firmy obejmuje nowoczesne urządzenia, dzięki którym możliwa jest zarówno produkcja cykliczna jak i jednostkowa. Frezowanie CNC w ZMZ – dowiedz się więcej.

Frezowanie

Firma ZMZ realizuje współpracę z wieloma różnymi branżami, wśród których znajduje się m.in. branża medyczna i budowlana. W związku z tym, usługi frezarskie wykonywane są na różnych rodzajach materiałów. Firma frezuje takie materiały jak stal, miedź oraz tworzywa sztuczne. Dobór narzędzi (zwanych frezami) do maszyn podyktowany jest rodzajem materiału oraz kształtu jaki ma być uzyskany. W procesie obróbki nadmiar materiału jest ścinany w formie wiórów.

A co z aluminium?

ZMZ wykonuje m.in. detale dla firm działających w sektorze motoryzacyjnym. Tu właśnie często wykorzystywane jest aluminium. Metal ten znajdziemy w lekkich konstrukcjach i elementach oraz w samochodach elektrycznych. Aluminium, zaraz po stali, jest najczęściej używanym metalem wykorzystywanym do budowy maszyn i urządzeń w branży medycznej. Odpowiednia obróbka termiczna sprawia, że aluminium uzyskuje porównywalne do stali właściwości mechaniczne.

Frezowanie CNC

Park maszyn CNC obejmuje również rozbudowane centra frezarskie CNC. Komputerowy system sterowania numerycznego umożliwia tworzenie dokładnych modeli odpowiadających kształtom określonym przez klienta (w formie rysunku technicznego). Wymiary z rysunku wprowadzane są do systemu przez operatora urządzenia. Maszyna dostaje sygnał od komputera i wycina wskazany kształt z określonego materiału. System jest wysoce precyzyjny. Pozwala na uzyskiwanie skomplikowanych geometrycznych form. Jednocześnie, produkcja pozostaje opłacalna a czas realizacji projektu jest krótki.

Jakie produkty powstają przy udziale maszyn CNC?

Praca z wykorzystaniem frezarek CNC pozwala na produkcję takich elementów jak:

  • przekładnie
  • elementy sprzętu medycznego
  • elementy linii produkcyjnych
  • podzespoły do sprzętu elektronicznego
  • elementy silników

Frezowanie CNC wykorzystywane jest w wielu branżach, w tym branży medycznej, motoryzacyjnej, meblarskiej, fitness, lotniczej czy spożywczej.

Firma ZMZ specjalizuje się w obróbce CNC, usługach tokarskich, ślusarskich, pracach spawalniczych w metodach MIG/MAG, TIG, malowaniu proszkowym.