Coaching biznesowy – czym jest i jakie przynosi korzyści?

Coaching biznesowy stał się ważną praktyką dla prezesów i właścicieli firm, którym zależy na rozwoju własnym oraz firmy. Coaching biznesowy jest formą współpracy między np. przedsiębiorcą a profesjonalnym trenerem, która ma na celu strategiczny rozwój biznesu. Profesjonalny coach może nam pomóc w zaprojektowaniu wizji naszej firmy, która będzie zgodna z naszymi wartościami i celami życiowymi oraz biznesowymi. Gdy już wizja się wyklaruje, coach udzieli wskazówek i wsparcia, którego będziemy potrzebować, aby wyznaczyć i zrealizować cele. Dzięki temu możliwe stanie się przeniesienie firmy z miejsca, w którym jest do miejsca, w którym chcesz, aby była.

Business coaching – czego możemy oczekiwać?

Business coaching to nie to samo co konsulting, ani też terapia. Jednym z błędnych przekonań jest to, że trener poda Ci gotowe rozwiązanie i będzie rozwijał Twoją firmę za Ciebie. Coach pomoże Ci wyznaczyć kierunek i dostarczy informacji zwrotnych, narzędzi, wskazówek i wskaże perspektywy. Pomoże Ci skupić się na swoich celach. Dobry trener biznesu to ktoś, komu możesz zaufać. To ktoś kto posiada umiejętność diagnozowania konkretnych i systemowych problemów w Twojej firmie czy karierze  i wie, że aby uzyskać realne wyniki Ty sam musisz wdrożyć rozwiązania. Bycie dobrym słuchaczem i specjalistą z dobrą znajomością i podejściem do biznesu to ważne cechy trenera biznesowego.

Trenerzy biznesu to często doświadczeni przedsiębiorcy i właściciele firm, którzy decydują się wykorzystać swój talent i doświadczenie w budowaniu i rozwijaniu firmy, aby pomóc innym osiągnąć własne cele. W sieci znajdziemy wiele poradników dotyczących otwierania i prowadzenia własnego działalności. Często są one jednak ogólne i nie uwzględniają specyfiki danego biznesu. Coaching kariery jest w stanie dać Ci coś o wiele bardziej wartościowego, czyli spersonalizowane i niestandardowe porady.

Find Flow jest przestrzenią rozwoju osobistego, coachingu oraz warsztatów rozwojowych i psychologicznych. Dowiedz się więcej o zagadnieniach takich jak: coaching kariery, life coaching czy też coaching dietetyczny