Co to jest DTF?

Transfer DTF  jest przygotowaniem transferu z obrazu cyfrowego, który wydrukowano w technologii pigmentowej. Transfer ten pozwala pokonać wiele przeciwności wiążących się z innymi stosowanymi technologiami.

Transfer DTF – jak to działa?

Przy wykorzystaniu prasy termicznej i korzystając ze specjalnej folii oraz sypkiego kleju możemy przenieść wydrukowany obraz na tekstylia. Jako że transfery mogą być drukowane również na drukarkach pigmentowych, technologia DTF jest rozwiązaniem, z którego możemy korzystać bez względu na zasobność portfela. Drukarki, które mogą zostać przystosowane do produkcji transferów to drukarki desktopowe, drukarki do druku bezpośredniego czy też rolowe. Dobrym rozwiązaniem na początek będą drukarki biurowe charakteryzujące się niewielkim rozmiarem. Drukarki DTF, które zaadoptujemy do wykorzystania technologii DTF będą świetnym sposobem na rozwój biznesu. Z kolei dostosowanie drukarek rolowych pozwoli nam znacznie zwiększyć możliwości produkcyjne. Jakie jeszcze są zalety technologii DTF?

DTF – korzyści

DTF jest technologią, dzięki której możemy uniknąć wielu ograniczeń związanych z innymi popularnymi technologiami umożliwiającymi wykonywanie nadruków na tekstyliach. Przede wszystkim, w przypadku korzystania z tej technologii nie będzie konieczności pokrywania koszulek pretreatmentem. Nie bez znaczenia jest również fakt, że sam nadruk jest znacznie mniej zależny od jakości materiału z jakiego jest wykonana koszulka czy czapeczka. Co więcej, mamy również możliwość wykonywania zdobień na szerszej gamie materiałów, które oprócz bawełny obejmują także poliestry i różne mieszanki. Kolejną zaletą transfery DTF jest również to, że wykonywaniem zdobień na produktach o bardziej skomplikowanych kształtach, jak na przykład czapeczkach z daszkiem, jest bezproblemowa przy wykorzystaniu właściwej prasy termicznej. Cały proces jest znacznie trudniejszy w przypadku druku DTG. Innym plusem jest możliwość jednoczesnego drukowania większej ilości obrazów o niewielkich rozmiarach. Dodatkowo, transfer DTF jest bardziej korzystny cenowo niż wydruk w technologii DTG. Jednocześnie, jest od niego znacznie bardziej elastyczny.

DTF MINI, MIDI a może MAX?

DTF MINI, MIDI oraz MAX to zestawy autorskich rozwiązań od firmy API.PL. Dzięki zróżnicowanej ofercie, każdy użytkownik może znaleźć rozwiązanie w pełni odpowiadające jego potrzebom biznesowym.